Domov

Domov je místem, kam se každý rád vrací. A i když se přestěhuje, tak nové místo pro něho může být pouhým bydlištěm, ale ne domovem. Jsou různé pohledy na to, co je domov a co místo k přežívání. Jeden člověk může za svůj domov považovat popelnici, jiný panelový byt, další stavení na okraji města či na vesnici.

dům na dlani

Jsou místa, která ve svém názvu mají domov, jako například dětský domov, domov důchodců a podobně, to však je často pouze místem k přežívání a ne opravdovým domovem.

Skutečný domov si můžeme vytvořit v malém bytě, ale i ve velkém domě. A co tvoří správný domov? Lidé, které máte rádi, se kterými rádi trávíte různě svůj čas, místo, kde se cítíte v bezpečí a klidu. Každý může mít dokonce více domovů. Jeden, ze kterého pochází, rodný domov a domov nový, na místě, kam se přestěhoval v době svého osamostatnění.

Domov je tam, kde Vás mají rádi, kde se o sebe vzájemně staráte, kde se cítíte dobře. Domov může být dočasný, přechodný, ale také trvalý a celoživotní. Někdo vystřídá mnoho obydlí, které považuje za svůj domov jiný místo, které bude považovat za svůj skutečný domov, nenajde nikdy, i když si vyzkouší bydlet na různých místech. Domov je tam, kde cítíte lásku, kde lásku dáváte, kde ji přijímáte a kde je pro Vás oáza klidu a spokojenosti.

Domovem může být honosná vila, stejně jako malá garsoniéra někde na sídlišti. Domovem může být i obytný přívěs, ve kterém cestujete po celém světě a sbíráte tak zkušenosti z jiných krajů a kontinentů, jiných kultur a jiných způsobů života. Domov pro Vás ani nemusí být spojen s určitým místem, ale pouze s určitými lidmi, ať už se nacházíte kdekoli na světě, v jakékoli zemi.
obývací pokoj

Domov je pro každého zcela specifickým místem, místem, kde se cítí dobře a v bezpečí, kde se cítí milován a kde miluje kde m své srdce a své kořeny. Zkrátka, domov každého může vypadat zcela jinak a přes to být domovem.


4.2/5 - (5 votes)