Pastelky nepatří do rukou jen dětem

Pokud chcete alespoň na chvíli zapomenout na každodenní starosti, zklidnit svou mysl a věnovat se něčemu tvořivému, jsou omalovánky pro dospělé zajímavou alternativou.
vybarvování rybiček
Proč si koupit omalovánky pro dospělé?
·         V myšlenkách se vrátíte do dětských let.
·         Na to abyste dokázali hezky vybarvit předtištěný obrázek, nemusíte být Picasso.
·         Jedná se o kreativní činnost, která však nevyžaduje kromě omalovánek a pastelek žádné další speciální vybavení.
·         Malovat můžete kdekoliv a kdykoliv. Není třeba žádná dlouhá příprava a můžete malovat třeba jen pět minut nebo klidně hodiny.
·         Zrelaxujete se a dodáte tělu trochu ztracené energie.
·         Vybarvování přispívá k dobrému stavu Vaší jemné motoriky.
malování hlavy
Dopřejte si tvořivou chvilku
Většině dospělých bohužel nezbývá příliš času na tvořivé činnosti, což je velká škoda, protože některým lidem v práci chybí hmatatelný výsledek jejich konání. A pokud je výsledek navíc ještě napohled pěkný, po těle se nám rozlije příjemný pocit uspokojení a radosti. Den máme naplněný aktivitami nejrůznějšího druhu a tak může být pro někoho luxus, jen tak si na chvíli sednout s pastelkami a vybarvovat. Při vybarvování nikam nespěchejte, nemusíte obrázek za každou cenu dokončit. Rozložte si na stůl pastelky, dopřejte si nějaké kvalitní a dostatečný výběr barev a odstínů. V knize omalovánek si vyberte obrázek, který se Vám v daný moment líbí nejvíce. Chvíli se na něj jen dívejte a nechte jej na sebe působit. Pak už jen berte pastelky intuitivně do ruky, vybarvujte a užívejte si klid a pohodu. Pokud se opravdu zcela odpoutáte od všech jiných myšlenek, můžete se zregenerovat lépe než ve spánku. Máte-li menší děti, zkuste je k vybarvování přizvat. Celá akce pak dostane zase nový rozměr. Možná budete příjemně překvapeni, že Vaše jinak neposedné dítě dokáže u vybarvování sedět desítky minut.