Vhodně zvolená fototapeta může interiér výrazně pozvednout

Fototapeta. Docela obyčejný pruh papíru na stěně v obytné místnosti, která tím ovšem získá nebývalý charakter. Přesně takový, jaký mu vtisknete zvoleným motivem. Může to být cokoli, výrobci se netají pestrou skladbou sortimentu od přírodních panoramat až po adrenalinové sporty, ale v drtivé většině vítězí příroda. Uklidnění, domácí pohoda, relaxace, tomu všemu dáme přednost před shonem a pohybem, neboť toho zažíváme v průběhu dne až příliš, a zvláště v dnešní době se častokrát mění veškeré aktivity ve stresující honičku. Proč si tedy nedopřát alespoň doma trochu té pohody?
alpy rakousko

Les nebo moře

Nejčastěji se objevuje v obývacích pokojích nebo ložnicích lesní scenérie. Buďte však opatrní a velice pečlivě vybírejte z nabídek. Nejde ani tak o kvalitu materiálu a prezentovaného snímku, ta bývá až na některé výjimky špičková, jde hlavně o dostatek světla v místnosti a celkovou působnost. Na reklamních prospektech totiž bývá výsledek zkreslený, zvláště tam, kde jsou fototapety umístěné záměrně ve velkých obytných halách. Pamatujte, že čím menší plochy místnosti, tím světlejší motiv musíte zvolit. Ideální proto bývají vzrostlé břízy na svěžím travnatém palouku. Bílá kůra a světle zelená barva prostor příliš nezatemní a celek pak vypadá jako svěží a čistý prostor. Tapety také pokládejte do prostředí s bílou malbou, nikdy je nekombinujte s pastelovými tóny.
pole řepky
Dobrou volbou také může být motiv podzimního smíšeného lesa, který hraje všemi barvami. Je sice poněkud tmavší, ale výrazně prostor oživí a zateplí. Vhodné je kombinovat fototapetu s reálnou květinovou stěnou, zvláště u dálkových panoramat.
Velké oblibě se také těší palmy a tyrkysový oceán s modrou oblohou. Tím nelze nic pokazit, pamatujte však, že jde o motiv sezonní, který se nehodí ke všem typům nábytku, např. k rustikálnímu stylu, k dřevěné podlaze a k nábytku z masivu. Ideální je pro bílé koberce, světlý nábytek z lamina a spíše celkově moderní styl.