Videokamera do auta a nejen tam

Tento nový stroj je již v prodeji, otázka zní, kde jej sehnat. Oč jde? Zcela nový pohled na svět nabízí Neoline G-Tech X72. Trochu složitý název, ale však jej nemusíte vyslovovat celý. Podívejme se nyní ve stručnosti na to, co tato mini krabička umí. Pokusím se nebýt „odborně technický“, aby článek pochopil i ten, kdo technickým parametrům zrovna nehoví.

silueta foťáku

Začněme namátkou, možná pro někoho tím nejdůležitějším, totiž čipem. Tato kamerka je uváděna jako hlídací, to že umí všechno je jen její plus. Nuže její čip má deset možností nastavení citlivosti. Při tom nejcitlivějším může záznam spustit i moucha, když ťukne do čelního skla.

Další vychytanou věcičkou jsou doplňky, které obdržíte spolu s výrobkem. Tak především je to filtr. Ten eliminuje sluneční záři, takže na vaší nahrávce nebudou šmouhy od slunce. O to, aby bylo video kvalitní vždy (nyní se technickým detailům nevyhnu) pečuje Novatek, což je výkonná čipová sada. Dále je to matice Sony, a objektiv s rozlišením 1: 1,8.
auta za objektivem

Samozřejmostí je výsledná nahrávka ve Full HD, ale samozřejmě můžete kvalitu určit sami. Chcete-li šetřit místo, můžete rozlišení snížit. Tím ovšem snížíte i kvalitu záznamu. Ten je mimochodem možné pořizovat v úhlu sto čtyřiceti pěti stupňů.

Kamera si poradí i se zhoršenou světelností a nadto ještě disponuje speciálním nočním režimem, takže i za šera budou vaše nahrávky na velmi dobré úrovni.

Kam kameru dát? Jednoduše tam, kam potřebujete. Je vybavena jak „přísavkami“ tak i magnetem. Velmi snadno ji můžete zamaskovat za zpětné zrcátko.

A co za tu legraci? Ruský web uvádí cenu kolem šesti tisíc rublů, což by mělo být něco přes dva tisíce českých korun. Ano, jasně že jsou i levnější kamery, ale zcela jistě neumí tolik, co tahle nová věcička. Proto neváhejte a objednejte. Jsem přesvědčen, že budete spokojeni a pořídíte spousty záběrů i mimo automobil.