Jak se stravovat zdravě a bez zbytečného hladovění?

Začněme u pravidelnosti. Jak často bychom měli jíst? Je to individuální. Záleží, jak často a jak moc máte hlad. Ale všude se shodneme na jednom – lepší je jíst méně a často než se najíst jen večer ve velkém množství. Rozhodně je lepší, když si tělo zvykne na častější přísun potravy, protože si přestane nadbytečné tuky ukládat, ale bude je spalovat. Přijímat bude pouze to, co je nezbytně nutné. Co bychom vlastně měli přesně jíst?
hubnutí muže.jpg
Nevytvářejte si jídelníčky, co když právě zítra ráno nebudete mít chuť na jogurt s jahodami, ale dáte si ho, protože Vám to jídelníček poručil? Ne, to není správně. Dopřejte si to, na co máte právě chuť, jen v menším množství, než jste byli zvyklí. Jíst můžete cokoliv, pokud toho nesníte kilogramy. A skvělou zprávu máme pro ty, kteří mají raději tučná jídla než sacharidové bomby. Tělo tuky velice potřebuje, a je důležité mu je neodepřít. Sacharidy jsou horší, tam se musí konzumovat velmi malé množství, ale tím je myšleno především to, že tabulka čokolády denně není povolena. Sacharidy jsou důležité také, pokud je konzumujeme do rozumné hranice, která nám říká DOST.
,,Musím si dát místo kávy čaj?” Není to nutné! I když bylinkové čaje jsou pro nás velice prospěšné, přesto není pravidlo si odepřít dobrou ranní kávu – zdůrazňuji slovo “dobrou”. Vychutnejte si pravou kávu z kvalitních kávových zrn, místo smetany přidejte trochu mléka, a oslaďte menším množstvím cukru než obvykle. Pokud ale máte strach si dopřát kávu, i když kvalitní, ale necítíte se ve své kůži, když si ji po ránu nedáte, tak pro Vás máme ještě jednu perličku, a tou je káva přímo na hubnutí .
dezert s jahodami.jpg
Že jídlo konzumované po 5.hodině není zdravé? Mýtus! Je to další způsob hladovění, který žádný nutriční specialista nedoporučuje, a proto je rozumné se tomu raději vyhnout. Jezte klidně do 8 hodin do večera, ale v malém množství a často. Jezte také hodně zeleniny a ovoce, hlavně mezi jídly. V ranních hodinách konzumujte více ovoce, a v těch večerních spíše zeleninu, a to především proto, že ovoce obsahuje vyšší podíl sacharidů než zelenina, je tedy vhodnější pro tělo ráno – nabije energií a před spaním se nedoporučuje, tělo by mělo být zbaveno cukrů, a to od nich vyčistí právě čistá zelenina.