Bez instalatérů to nejde

To, že máme doma vodovod, bereme už dávno jako naprostou samozřejmost. V koupelně a kuchyni a nejednou nejen v těchto dvou místnostech prostě míváme kohoutky, kterými stačí otočit a voda teče, míváme ale třeba i sprchy, splachovací WC, bidety,… A k tomu pochopitelně máme i odpadní potrubí, to abychom nevytopili příbytek svůj ani sousedy pod sebou nebo nežili v ‚akváriu‘.
Je to tak banální, tak samozřejmé! Bereme to jako něco naprosto normálního. A naopak je nám krajně nemilé a nehodláme jenom tak akceptovat, když se tu něco porouchá. Když voda nepřitéká nebo neodtéká. A nejen to.

instalatér

V takových chvílích se většinou začneme shánět po instalatérovi. Protože ne všichni z nás mají dostatečně šikovné ručičky a potřebné nářadí a materiál, aby si mohli dát vše do pořádku sami.
Někoho takového potřebují lidé přinejmenším čas od času všude. Bez profese instalatér Praha ani jiné město, ba ani nejedna nejodlehlejší víska existovat nemůže. Nebo by tedy mohla, ale nežilo by se tam na úrovni jednadvacátého století. Kdy už je samozřejmostí užívat mnohé z toho, co mají právě instalatéři v popisu práce.
Tito nám pomohou, kdykoliv je třeba kupříkladu:

  1. čištění kanalizace
  2. opravy všeho, co souvisí s vodovodním potrubím
  3. budování bytových jader a rozvodů vody po domech
  4. montáž kotle a bojleru
  5. výměna vodovodních stoupaček

oprava potrubí

Pomohou, ať už jde o práce většího či menšího rozsahu, ať už jde o běžnou opravu nebo přímo havárii.
A je-li právě na těchto zde zmíněných něco chvályhodné, pak je to to, že jsou k dispozici nepřetržitě a v případě havárie dorazí jejich technici na místo do jedné jediné hodiny po nahlášení oné události.
Udělají spolehlivě to, co mají, a klidně svou činnost zkoordinují i s lidmi jiných zúčastněných profesí, jako jsou zedníci, topenáři, plynaři a elektrikáři, jež mohou i sami zajistit.
Abychom žili tak, jak se má v jednadvacátém století žít. Tedy s vymoženostmi, jež už nejednou bereme jako naprostou samozřejmost.