Jak se starat o svůj mobil Xiaomi

Zabezpečení

Pokud by se vám stalo, že by se váš mobilní telefon dostal do nesprávných rukou, myslete na ochranu svých dat. Dnes přes mobilní telefon běžně spravujeme své bankovnictví, účty, investice, máme uloženy v aplikacích platební karty a v uložišti najdeme spoustu dat, která by šla snadno zneužít. Používejte ochranné prvky jako pin, který není jednoduchou kombinací jako 1111 či 1234. Dále využijte možnost hesla na mobilní telefon, či ověřování pomocí otisku prstu či skenu obličeje. Mobily Xiaomi všechny tyto možnosti nabízí.

Smart phone

Aplikace, které vám pomohou

Mobily Xiaomi disponují operačními systémy Android, tudíž můžete vybírat z nepřeberného množství aplikací, které vám pomohou ochránit váš mobilní telefon. Poohlédněte se po kvalitním antiviru. V nabídce je jejich spoustu, které jsou i zdarma, ovšem v tomto případě vám nemusí být líto nějaké té koruny. Pomůžou i aplikace pro sledování mobilního telefonu, které oceníte, pokud vám bude mobil odcizen.

Chraňte svůj displej

Displej je tou nejkřehčí částí vašeho mobilního telefonu. Při pádu vám může vytvořit nepěkný vzor na vašem displeji, nebo vážně poškodit jeho funkčnost. Dotykové displeje jsou taky velmi náchylné na opotřebování a poškrábání, které ovlivňují kvalitu obrazu. Použijte proto ochranné fólie nebo tvrzená skla, abyste ochránili svůj displej.

Mobil

Obaly na mobil

Pro nejlepší ochranu před fyzickým poškození si pořiďte nějaký obal na mobil Xiaomi. Na trhu je jich velké množství, a nemusíte se tak zaměřovat pouze na funkčnost, ale i na design, který z vašeho mobilu udělá módní doplněk. Na výběr máte spoustu variant, od obyčejných silikonových obalů až po „knížkové“ pouzdra, které zároveň chrání vaše soukromí a vyhnete se tomu, aby si někdo nezvaný na displeji četl vaše notifikace, pokud necháte někde mobil volně položený. Zároveň je pro vás spolehlivou ochranou při pádu mobilu nebo jeho nárazu.