Jak se vypořádat s růžovkou?

Toto onemocnění postihuje dospělé, zejména ženy nad 35 let, a pokrývá čelo, nos, tváře a bradu. Muži jsou zřídka nemocní, ale průběh nemoci je pro ně mnohem závažnější. Pokud jde o léčbu, jedná se o zdlouhavý proces a závisí na závažnosti nemoci. Jaká kosmetika je vhodná?
sklenička s mastí

Jaké jsou příznaky a příčiny růžovky?

Počáteční známky růžovky jsou dočasné červené skvrny ve střední části obličeje a mohou být doprovázeny místním pálením, bodáním a svěděním. Další známky onemocnění se objevují ve formě papul, erupcí a otoku obličeje v místě předchozího zarudnutí. Po nějaké době se kůže nemocného začíná měnit – stává se suchou, drsnou, přecitlivělou, objevují se rány a pavoučí žíly.
Pokud jde o důvody onemocnění, nejsou zcela známy. Environmentální, hormonální, imunologické a genetické predispozice, to vše závisí na výskytu nemoci. Mezi první patří například: dlouhodobý stres, nesprávná péče o pokožku, nedostatečná strava nebo přísady některých léků.
ženský obličej s brýlemi

Jak zacházet s růžovkou?

Rosacea může být léčena jak léky, tak domácími prostředky. Obě metody vyžadují přizpůsobenou stravu, správnou péči o pleť a změnu škodlivých návyků. Při důsledném dodržování doporučených ustanovení by celková léčba měla trvat asi rok.
Léčiva jsou orální nebo lokální antibiotika. Účinné mohou být i speciální krémy aplikované přímo na obličej. Domácí léky na rosacea jsou nejúčinnější, pokud se používají v počátečním stádiu nemoci. Nejdůležitější věcí je řádná péče o pleť – je nejlepší zvolit růžovou kosmetiku s uklidňujícími účinky a zvlhčení obličeje. Měli byste také vyzkoušet přírodní metody boje s touto nemocí, jako je kurkuma maska ​​nebo heřmánkový obklad. Na druhou stranu bychom měli ze stravy vyloučit nezdravé jídlo, mastná, těžká a kořenitá jídla.

Jaká je vhodná kosmetika?

Kosmetika pro růžovku by měla být především přírodní, a proto by neměla obsahovat alkohol ani dráždivé látky. Složení by mělo obsahovat: rostlinné extrakty a oleje, jakož i složky s hydratačními vlastnostmi.
Ochrana proti UV záření je také důležitá, proto se ujistěte, že vaše krémy obsahují filtry. Kosmetika pro růžovku a každodenní rutinní péče je důležitou součástí řešení nepříjemných symptomů tohoto onemocnění.