Jak si vychutnat opravdu dobrou kávu?

Káva je jeden z nejoblíbenějších nápojů po celém světě. Díky jejím skvělým účinkům a tomu, že nám dodá hodně energie, je velmi oblíbená. Oblíbená je ale také pro svoji specifickou, nahořklou chuť, kterou si někdo zjemňuje mlékem a někomu je příjemná jen tak.

kávová zrna

Jak si ale svou kávu vychutnat co nejvíce?

Vybírejte si vysoce kvalitní kávová zrna. Už nikdy nekupujte velká balení předem namleté kávy, kterou koupíte v každém supermarketu. Nejedná se o kvalitní kávu. A vy si přeci chcete dopřát to nejlepší. Najděte si místo toho obchody, kde mají různé pražené, čerstvé kávy a dokonce vám skvěle poradí s výběrem. Nebo zkuste najít nějaké pražírny na internetu, určitě najdete nějakou zrnkovou kávu akci.

Jak ale poznáte kvalitní obchod? Obsluha nebo barista, který v ní pracuje by vám měl umět říct, z jaké země pochází daná káva, jaká je její chuť, stupeň pražení a podobně. Měl by vám zkrátka být schopen popsat všechny důležité vlastnosti a kávy, které vás mohou zajímat.

káva

Nebojte se si za kávu trochu připlatit, pokud si to můžete dovolit. Dražší káva je téměř zpravidla kvalitnější a vyšší cena je také často u kávy, kde probíhal její sběr za etických podmínek. I dnes, v našem století, totiž dochází k vykořisťování a chtě nechtě, pokud si takový výrobek koupíme, tak tím tyto praktiky podporujeme.

Důležitá je i forma přípravy kávy. Máte spoustu možností, kávovar, filtry a další. Špatná příprava dokáže pokazit chuť i té nejdražší a nejvybranější kávy, na to při přípravě pamatujte. Pokud kávu nebudete louhovat předepsaný čas, ale zkrátíte si ho, pamatujte, že se více uvolní nakyslé tóny kávy a nemusí vám tolik chutnat. Zkuste pro jednou vyzkoušet kávu bez přidání mléka a cukru. Často to děláme hlavně proto, že si kupujeme nekvalitní kávu a snažíme se přidáním těchto přísad zakrýt její nedobrou chuť.