Krása vlasů a její péče

Krása je velice subjektivní. A její hodnocení není určitě nikdy na místě. Protože každý z nás je nějakým způsobem krásný. A na to neexistují žádné měřítka. Dnešní společnost si zvykla určovat co je krásné a co zase ne. Spousta mladých se srovnává s extrémně vychrtlými modelkami, které nemají v normálním světě s krásou nic společného. A je to tak špatně, protože z toho vznikají poruchy příjmů potravy. Jako je anorexie a bulimie. Pečovat bychom o sebe měli všichni. A to nejen kvůli svému vzhledu, ale hlavně kvůli zdraví. Pečovat není třeba jen o pleť, ale také o své vlasy.

rovné vlasy

Každá žena je krásná a s krásnými vlasy ještě o něco víc. Když se zeptáte mužů, co je nejvíce zaujme na ženách, hodně z nich odpoví, že je to úsměv, oči a také vlasy. Ač se to nezdá vlasy jsou nositelem krásy. A proto je pro ně vhodná správná péče. Protože i když se budete pyšnit dlouhou kšticí bez řádné péče vám to nebude k ničemu. Musíme nejdříve rozlišit typy vlasů, protože pro každý z nich je zapotřebí jiná péče. Vlasy se rozdělují do čtyř hlavních kategorií. Na vlasy rovné, vlnité, kudrnaté a afro. A taky se dělí podle toho, jestli jsou husté nebo naopak řídké. Jestli jsou barvené nebo přírodní a také jestli nejsou chemicky ošetřeny.

kudrnaté vlasy

Svůj vlastní typ vašich vlasů zjistíte pohledem a také pohmatem. A pokud chcete zkusit jaký typ vlasů máte, zkoušejte to určitě za mokra a nepoužívejte žádné kondicionéry ani jiné přípravky. Ty by vaši kvalitu vlasů mohli zamaskovat. Na rovných vlasech krásně vynikne, pokud si je necháte sestříhat. tyto vlasy jsou velice jemné a můžete s nimi vytvořit téměř cokoliv. Můžete na ně použít objemový vlasový pudr. Pokud máte vlnité vlasy, prosím vyvarujte se žehlení. Snažte se jejich vlnitost podpořit, a to například přípravky na vlasy, které obsahují mořskou sůl. A kudrnaté vlasy? Nikdy je nečesejte za sucha. Jen poničíte jejich strukturu. A vždy používejte kondicionér. Ať se vlasy jen lesknou a jsou plné zdraví.