Lyžařská sezona: kam vyrazit

Pokud se budete pohybovat po Rakousku, máme ro vás několik tipů, kam si můžete za sjezdovkami vyrazit. Že ještě pořád nevíte, kam přesně vás to táhne? Máte ještě čas se rozhodnout. Avšak měli byste pomalu rezervovat hotely – může se vám stát, že později bude obsazeno. Pokud se vydáváte na lyže až v lednu nebo únoru, máte ještě pořád čas vybírat. Jaké rezorty jsou nejlépe hodnocené?

1. Ski amadé
To je jedna z největších rakouských lyžařských oblastí. Ski amadé je sedm set padesát kilometrů sjezdovek, pětadvacet středisek v celkem pěti regionech, které se rozkládají v Salzburku a ve Štýrsku. Pokud se chcete rozšoupnout, doporučujeme vám koupi Salzburg Super Ski Pas – takhle si můžete užívat horských sjezdovek ve více než dvaceti lyžařských střediscích. Abychom byli přesní, mluvíme o dvou a půl tisících kilometrech sjezdovek.

Všechny střediska a oblasti jsou propojené skibusy nebo jsou propojené vzájemně. Pokud přijedete v lednu, pravděpodobně tu bude sněhová pokrývka vyšší než padesát centimetrů, a to už je něco kvalitního prašanu. K dispozici vám tu bude přes sto padesát lanovek a vleků, to je dobrá nabídka, ne?

2. Zillertal
V lednu zde na sjezdovkách leží přes sto centimetrů sněhu a zimní sporty tu jenom kvetou – od lyží až po sněžné skútry. Sjezdovky jsou dlouhé celkem tři sta kilometrů, takže si zde určitě vyberete. Pokud si chcete zalyžovat na otevřeném ledovci, máte štěstí, Hintertux je otevřený celoročně. K dispozici vám bude téměř sto padesát vleků nebo lanovek, a pokud vysvitne slunce, dokonce i na ledovci se bude teplota blížit mínus jednomu stupni celsia.

3. Hohe Tauern
Leden a únor nabízejí přes sto padesát centimetrů sněhu a sjezdovek bývá otevřených okolo čtyřiceti. Vleků zde najdete pouze osmnáct funkčních a teplota zde také bude nižší.

4. Sölden
Středisko pro zimní sporty leží mezi dvěma horskými ledovci, a pokud se zde vydáte v lednu, bude na vás čekat až dvoumetrová sněhová nadílka. Můžete se zde dostat až na třicet lanovek a vleků a sjezdovky mají dohromady asi sto třicet kilometrů.