Módní doplňky, dle kterých poznáte sportovce

K většině sportů se váže nějaký ten dresscode, tudíž druh oděvu, který je pro ten který druh sportu nejvhodnější. Kromě oděvu jako takového jsou však velmi důležité i doplňky, z nichž některé jsou tak charakteristické, že se nedají vůči onomu sportu zapřít. Které to jsou?

Každý pořádný tenista/ka…

Tenis je velmi populární sport, který má své vlastní přívržence, a jehož utkání můžete sledovat například v televizi, osobně na zápasech, nebo si ho dokonce sami můžete zahrát, protože tenisových kurtů je po republice mnoho. Co se dresscodu pro tenis týče, obvykle se jedné o světlé oblečení, kraťase, či sukni, a tílko nebo elegantní polokošili. Tenisté také nosí praktická potítka, aby jim neklouzaly rakety z rukou.

boxerské rukavice

Co je ovšem pro tenisovou vizáž nesporně typické, je právě tenisový kšilt Sportoaza. Jedná se o něco na styl kšiltovky, ale bez vrchní pokrývky hlavy. Tato pomůcka má chránit oči tenisty proti slunci, ale zároveň je navržena tak, aby mu zbytečně nezahřívala hlavu. Pokud se někdy v televizi díváte na tenis, jistě jste si všimli, že většina tenistů, ale především tenistek, se bez tohoto doplňku neobejde. Tenisové kšilty a další doplňky nakoupíte z pohodlí domova na e-shopu Sportoaza, kde si za dobrou cenu vyberete z velkého množství designů.

mladá tenistka

Boxer či boxerka?

Ne, není zde řeč o slavném psím plemenu, ale o druhu bojového sportu, který snadno poznáte dle speciálních boxerských rukavic. Jedná se o takové velké, naducané rukavice, které se používají především u začátečníků, a chrání tak jak útočníkovy ruce, tak tělo protivníka, protože jsou vycpané natolik, aby rána s nimi doopravdy nezranila. Zkušení a drsní boxeři pak používají už jen malé, nevycpané boxerské rukavice.

Fotbalista

Fotbal je velmi kontaktní sport, při kterém však hráči potřebují takový oděv, který je nebude omezovat v pohybu. Ačkoliv však fotbalisti obvykle nosí při zápasech krátké kalhoty, všimnete si, že jejich doplňkem jsou podkolenky, tedy ponožky dlouhé až pod kolena, které jsou speciálně navrženy tak, aby nesjížděly.