Obtěžování na Facebooku

Kriminální aktivita na sociální síti Facebook v posledním roce roste. Policejní data ze Spojeného království ukazují, že za minulý rok zločiny na této stránce vrostly o 19%. Toto číslo je skoro pětina předchozí kriminality na této platformě uvedl časopis Daily Telegraph.

V Británii zaznamenali dohromady 32 tisíc přečinů v souvislosti s Facebookem. Předchozí rok šlo o 27 tisíc zločinů. Mluví se o podvodech, vydírání i kyberšikaně a obtěžování.
telefon se sociálními sitěmi

Tyto informace ukazují především stav ve Velké Británii. Dle odhadů ovšem celá Evropa má podobné statistiky. Napovídá tomu fakt, že tato stránka je například u nás velice oblíbená.

Noviny Daily Telegraph dále uvedly, že ve větší míře se ukazují činy související s obtěžováním dětí. Tato platforma je velice populární pro predátory zaměřující se na mladší skupiny dle vedoucího organizace pro dětskou bezpečnost Andyho Burrowse. Dále se podle šéfa organizace velké množství mělo projevit i pro vedení Facebooku, které by ho mělo řešit. Sám ovšem nepočítá s tím, že by situace měla přinést příznivé změny.

Dle představitelstva firmy Facebook se peníze alokují do technologického progresu, přijímají se noví zaměstnanci a vyvíjí se nové prostředky pro bezpečnost na sociálních sítích. Loni se množství zaměstnanců věnující se těmto tématům ztrojnásobilo. Dle provozní ředitelky Sheryl Sandberg Facebook ví, že mají velikou zodpovědnost. Snaží se neustále zabezpečit splnění slibů jejich uživatelům. Dále uvedla, že stránka ve velkém ničí nevhodný obsah.
telefon s FB ikonkou

Tomuto tématu se v České republice věnuje i nový dokumentární film V síti. Režisér nasadil několik hereček starších osmnácti let za počítač a vytvořil jim falešné profily ve kterých jim bylo kolem dvanácti let. Během několika chvilek, měly dívky překvapivé množství nevhodných zpráv od starších mužů.

Můžeme doufat, že tyto snahy situaci zlepší.