Pletení z papírových ruliček

V posledních letech se stává moderní pletení z papírových ruliček neboli papírový pedig. Pomocí dostupných materiálů vyrobíte krásné dekorace nebo velmi praktické věci, které budou hodně podobný proutí.
Cena pořízení materiálů na pletení z papírů je bezvýznamná.  Pro výrobu papírových ruliček je potřeba jen novinový papír, nebo reklamní letáky a těch je svým způsobem všude hodně. Dále je potřeba lepidlo na slepení ruliček. Na dokončení výrobku je potřeba si ještě pořídit barvy, ty by měli zakrýt celý potisk a výrobek zpevnit a připravit na konečné dekorování.
plechovky s barvou
Papírové ruličky
Než začneme vyrábět papírové ruličky, měli bychom si nejdříve promyslet, co vlastně chceme vyrábět. Podle toho si pak přizpůsobíme papír, který si na výrobu vybereme. Neměli bychom používat lakované papíry, špatně na nich drží barva. Ruličky na osnovu a na výrobu věcí, od kterých očekáváme, že budou mít větší nosnost, vyrábíme z pevnějších papírů a na dekorace a menší věci používáme jemný papír.
Jak vyrobit papírové ruličky
Pro začátek si připravte papír a špejli. Roh papíru přehněte přes špejli, ten by měl špejli ovinout a pak začněte špejlí koulet po papíře. Jak celý pruh namotáte na špejli, koncový roh přilepte k ruličce.
Osnova
Jestli máte vyrobeno mnoho ruliček, můžete začít papírové pletení. Nejdříve se vytvoří osnova, buď splétáním osnovních ruliček, nebo použitím pevného kartonu.
Jestliže jste začátečník, bude pro vás vhodné pletení podle předlohy. Neboli vybereme si předmět, který budeme oplétat.
staré noviny
Zakončení pletení papíru
Typů jak ukončit hotový výrobek je mnoho. Pro začátečníky je nejvíce vhodný, jednoduchý způsob uzavírky a to že ruličku, kterou pleteme, zasuneme pod jakoukoliv osnovní ruličku. Osnovní ruličky zastřihněte a založte. Dále hotový výrobek natřete barvou, ta by měla výrobek zpevnit a přidat mu na trvanlivosti. Když barva zaschne, můžete výrobek dozdobit podle své fantazie.