Zácpu lze vyřešit i přírodní cestou

Zácpa je problém, se kterým se potkal prakticky každý z nás. Akutní zácpa je sice problémem, naštěstí však poměrně snadno řešitelným. Je často spojena s psychickými obtížemi, stresem, vypjetím a tak podobně. Na vině často však bývá také dietní chyba. Jak tedy řešit akutní zácpu, obzvlášť pokud nechcete užívat léky, které mohou být v mnoha případech i zbytečné? Existuje samozřejmě i přírodní řešení, které je navíc poměrně spolehlivé a funguje velmi dobře. Řešením může být rostlina senna.anatomie břicha

Senna jako malý zázrak
Senna je nenápadná rostlina, která je velmi významná v rámci terapie akutní zácpy. V praxi se používají její sušené listy, které obsahují velké množství takzvaných antraglykosidů. To jsou látky, které se dokážou postarat o vyvolání stolice. Jak je to možné?

Mechanismus účinku je poměrně jednoduchý. Již zmíněné antraglykosidy interagují přímo se střevní stěnou, i právě proto http://www.uohs.cz/download/Informacni_listy/2016/UHOS_infolist_2016_02.pdf se této skupině látek mnohdy přezdívá dráždivá laxativa. Dochází ke zředění střevního obsahu a vyvolání potřeby zajít si na toaletu.čaj s lístky

Pozor u starších osob
Čaj ze senny https://www.nakliceno.cz/senna/ je určen zejména k terapii akutních obtíží. U chronických obtíží se nedoporučuje z prostého důvodu, lidé mají tendenci čaj poté užívat déle, než je nutné. Měl by se přitom pít pouze maximálně týden, a pokud potíže neustoupí, tak navštívit svého doktora. Je nezbytné být na pozoru, pokud se jedná o starší pacienty, protože právě ti často trpí chronickou zácpou a mají pravidelně potíže s vyprazdňováním. Pro ty jsou vhodná jiná přírodní laxativa, jako třeba psylium nebo lněné semínko.

I tak však čaj ze senny zůstává skvělou volbou při řešení akutních zažívacích potíží. Pokud tedy i vás skolí zácpa a rádi byste ji co nejrychleji vyřešili, vyzkoušejte tento čaj, který si snadno připravíte svépomocí. Účinek na sebe nenechá dlouho čekat, dostaví se zhruba za osm hodin.