Souznění s přírodou

Rádi cestujeme do přírody, a pokud není ta možnost, snažíme se, aby alespoň malá část přírody prostoupila do našich obydlí. Pouhý pohled z okna do zelených korun stromů nebo váza květin doma na stole navozují příjemný pocit.

Již naše babičky měly dveře domů otevřené na dvorek nebo zahrádku, do stavení vnikal čerstvý vzduch, světlo, v létě teplo. Taková hospodyňka si rovnou vyběhla pro čerstvá vejce, zeleninu nebo bylinky.
osázený květináč

Dnes mají ženy rády květiny alespoň doma. Řezané růže ve váze, menší či větší rostlinky v květináčích. Na parapetu se sluce opírá do rozkvetlých pelargonií a hospodyně má příjemný pocit, že si kouskem přírody rozzářila domácnost. Pozoruje, jak se květinám daří, jak se rozevírají jejich květy nebo sleduje další nově narostlé lístky. Dělá jí to radost a potěšení.

Ty šťastnější jsou majitelkami bytů s pěknými terasami, které jim takovou zahrádku našich babiček nahrazují. Kombinace útulného posezení s truhlíky osázenými květinami nabízí místo k odpočinku, kde se celá rodina alespoň trochu může přenést do přírody i ve velkém a rušném městě. Dnešní trh nabízí velkou spoustu relaxačních lehátek a houpaček, i takové mohou na terase najít své místo. Zrovna tak nabídka různých keramických či proutěných květináčů a korýtek nám dává spoustu možností, jak si terasu zkrášlit.
kamenný dům se zahradou

Úplně nejlepší možnost je mít takový domek se zahrádkou a stejně jako ta hospodyňka před staletími mít možnost od bublající polévky na plotně odskočit pro čerstvou petrželku. Navíc zahradní pergola a posezení k odpočinku nebo stolování v přírodě nemá chybu. 

Člověk je součástí přírody a tak si jí musíme alespoň trochu pustit i do našich domovů. Pozorovat jak pučí a rozkvétají orchideje, velkou halu oživit velkým fíkusem nebo si přinést jaro v podobě petrklíčů a tulipánů na jídelní stůl. Pro ženu je ještě bonusem, když jí takovou kvetoucí krásu přinese muž a ještě k tomu sám od sebe ….