Stěhování s vypůjčenou dodávkou svépomocí je dle statistik nejoblíbenější způsob

V průběhu přípravných prací třídíte všechny své věci tak, že se některých nepotřebných rádi zbavíte, a na novém působišti bude alespoň uklizeno a vše na svém místě. Zásadní problém je vždy rozhodnout, jakým způsobem se celý proces bude provádět. Zda objednat specializovanou firmu, nebo stěhovat na vlastní pěst. Akce prováděná svépomocí je vždy výhodnější, pokud pomineme fyzickou dřinu. Manuální práce však mnohým mužům vyhovuje, a tak ji nelze přímo považovat za nevýhodu. Musíte si však předem ujasnit, zda věci převážet vlastním osobním vozem, nebo větším tranzitem. Pro dvoupokojový byt vám stačí většinou jedna, nebo dvě jízdy nákladní dodávky, osobákem se otočíte minimálně desetkrát. Jakmile propočítáte náklady na palivo a opotřebení vozu, vyjde překvapivě levněji zapůjčení tranzitního auta https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha. Neměli byste však zapomínat na určitá pravidla, zvlášť pokud jste dodávku nikdy sami neřídili.

auta

  • V první řadě si uvědomte, že řídíte nákladní vůz, i když je ovladatelný podobně, jako osobní, a postačí vám k tomu řidičské oprávnění skupiny B. Jde především o to, že tato auta mají náhon na přední nápravě. Tudíž jsou nedotáčivá, což mnohé z vás může nemile překvapit. Kola na nápravě celou korbu vozu za sebou táhnou, jestliže dojde ke smyku, přilnavost na vozovce se týká hnací nápravy – tedy přední.
  • V zimním období a na mokré vozovce musíte do zatáčky najíždět vždy bezpečnou rychlostí, vůz je těžký a má jistou setrvačnost. Těžiště vozu je navíc ve větší výšce nad zemí.
  • Jízda s prázdnou dodávkou vyžaduje velkou opatrnost za bočního větru. Rychlosti větru a jedoucího vozu se většinou sčítají a vzhledem k velké opěrné ploše pro větrné poryvy to může velmi znepříjemnit jízdu, nebo dokonce zavinit dopravní nehodu.

varování

  • Nezapomínejte na rozměry auta, především při couvání, při najíždění do parkovacího místa. Raději poproste kamaráda, aby vám ukázal, než riskovat poškození dodávky.
  • Výška vozidla je také jedním z problematických faktorů, zvláště při vjezdech do parkovací zóny obchodních center. Můžete mít problém i s dlouhým rozvorem kol při sjíždění z některých z ostrých úhlů nájezdů do parkoviště.
  • Náklad se musí bezpečně ukotvit, aby se při jízdě neposouval a nepoškodil se, nebo dokonce aby nepoškodil vozidlo. Doporučuje se také těžší kusy posunout spíš k zadní nápravě – zlepší se tím stabilita jízdy.