Účinky čaje z kotvičníku

O kotvičníku se vedou sáhodlouhé spekulace. Někteří tvrdí, že obsahuje hormony, jiní si zase myslí, že jde o naprosto běžnou bylinu. Jak je to s pravdou? Jak na nás tato bylina může působit a co je reálné a co už nikoliv?
Nereálné je, že by snad obsahovala hormony. Samozřejmě, že tato bylinka žádné hormony neobsahuje. Mylně se mnoho lidí stále domnívá, že tomu tak je, i přesto, že jsou tyto spekulace již dávno vyvráceny. Proč tomu tak je? Protože má vliv na hormony, možná z tohoto důvodu si to mnozí lidé spojili tyto informace a vznikla z toho taková fáma, že snad kotvičník zemní obsahuje hormony, které nám změní život.

spokojené ženy

Jak tedy na naše tělo působí? Co může ovlivnit? V jaké formě se prodává? Ještě si řekneme, že se může prodávat ve formě jak tablet, tak například i čaje, o kterém se nadále budeme bavit. Jak tedy funguje a co od něj můžeme očekávat?

To prozradí kotvičník čaj účinky.

Jeho účinky zajišťují steroidní saponiny. To nám toho zřejmě moc neřekne, takže co dále? Právě tyto látky ovlivňují činnost hormonů, konkrétně stimulují produkci testosteronu. Přirozeně potlačí receptory hormonů a tím způsobí, že se nám může zdát, že snad nějaké hormony samotná bylinka obsahuje, není tomu tak, jenom dokáže zařídit, aby naše tělo pracovalo jinak.

muž nese ženu

Užívat ho mohou jak ženy, tak i muži.

U mužů působí příznivě na problémy s erekcí, nízkou produkci semene, na únavu, ztrátu vlasů, na snížený zájem o sexuální hrátky, na ztrátu sebevědomí, na řídnutí kostí, kolísavou náladu, nadměrné ukládání tuku nebo i na úbytek svalové hmoty.

U žen pak může příznivě působit proti depresím, nespavosti, únavě, přibírání na váze, v případě, že máme taktéž snížený zájem o sex, působí proti řídnutí kostí, na nepravidelnou menstruaci, ztrátu vlasů, úzkost nebo neschopnost dosáhnout orgasmu.

To všechno dokáže jedna malá zázračná bylinka. V případě, že trpíte některým z těchto neduhů, nebo hned několika, můžete vyzkoušet několika denní kúru a uvidíte sami na sobě účinky.