Když nemáte kam vystěhovat vaše věci

Stěhování bývá poměrně náročný životní krok, ale ještě náročnější je situace, kdy se stěhujete narychlo, a nemáte kam umístit vaše věci. Stává se to například v případě, že prodáte městský byt a máte pouze chatu na rekreačním pozemku, která je plná staršího nábytku. Rozhodli jste se chatu postupně rekonstruovat, ale mezitím se objevil kupec na váš byt, a nechcete prodej zbytečně prodlužovat ani komplikovat, a tak ustoupíte a byt ihned prodáte. Jenže kam s věcmi z bytu, když je chata zaplněná nábytkem a nemáte k dispozici ani žádnou kůlnu či garáž?

skladové kontejnery

Jedno schůdné řešení by bylo. A docela elegantní. Pronájem skladu. Co tím máme na mysli?

Existují ocelové skladovací a přepravní kontejnery, jsou to velké plechové krabice, obvykle krásně barevné a popsané názvy logistických firem, v nichž se přepravuje po celém světě mnoho druhů zboží. Kontejnery lze zahlédnout v přístavištích nebo na vlakových nádražích a překladištích i v České republice. Například cestou vlakem z Českých Budějovic do Prahy je s velkou pravděpodobností na okraji Prahy zahlédnete.

překladiště skladových kontejnerů

Kontejnery jsou natolik velké, že pojmou většinu vybavení z běžného dvoupokojového bytu. Ovšem pokud vám jeden kontejner nestačí, není problém pronajmout si dva nebo tři. Pronájmy bývají krátkodobé i dlouhodobé, záleží vždy na vzájemné dohodě. A v případě rekonstrukce chaty a dočasného řešení, kdy potřebujete mít někde umístěný nábytek z bytu, je plechová krabice ideální východisko, protože nemusíte řešit v podstatě nic. Vaše věci budou uvnitř v bezpečí před povětrnostními vlivy a uzamykatelná plechová vrata se postarají i o to, aby dovnitř nemohl nikdo náhodně vniknout. Jedinou podmínkou k pronájmu je dostatečně velký volný prostor na zahradě a zajištěný příjezd nákladního automobilu s jeřábovou nástavbou, který kontejner na pozemek umístí.