Na náhradní díly do trampolíny pamatujte při jejím nákupu

Příslušenství a většina náhradních dílů není u trampolín univerzální. Znamená to, že je nelze mezi různými výrobci libovolně zaměňovat. Můžete si zkrátka toto tělocvičné nářadí představit jako automobil, tam také pro vozy Volkswagen nelze nakupovat potřebné dílyprodávané pro auta značky Peugeot. Dokonce i u stejných rozměrů (průměru dopadové plochy) jde o jiné průměry a rozteče nosných trubek, ochranných sítí, pružin, atd.

děti na trampolíně

Vyplatí se tedy ještě před samotným nákupem přemýšlet a ujistit se, zda lze v budoucnu náhradní díly do trampolíny dokoupit. Pamatujte na to, že je třeba nakupovat komponenty u stejného prodejce. Ten by měl být schopen zajistit u všech výrobků potřebnou kvalitativní úroveň, resp. certifikát TUV/GS ohledně bezpečnosti. Certifikáty se vztahují především na pevnost materiálu a nosnost, ta by měla být uvedena u každého výrobku.

Made in China

Že se dnes řada produktů vyrábí v Číně, není žádným tajemstvím, neznamená to však, že co čínský výrobek, to šunt. Výrobce totiž musí dodržet stanovený postup http://www.postsignum.cz/postup_pro_ziskani_certifikatu.html a zboží je produkováno na zakázku pro různé společnosti. Kvalita výroby se pak liší samotnou technologií, použitým materiálem a výstupní kontrolou jakosti. Z Asie k nám do Evropy zkrátka putuje i velmi kvalitní zboží, trampolíny nevyjímaje.

siluety

Pozor na povětrnostní podmínky

Důvodů, proč je třeba dokoupit nějaký díl jako náhradní, je více. Může to být opotřebení a únava materiálu, což se po několika letech provozu může vyskytnout i u renomovaných výrobců, dále je to poškození v důsledku nesprávného a nešetrného zacházení, ale i povětrnostní vlivy. Zejména nebezpečný vítr může způsobit pád stromu nebo větve, ale častější případy jsou převrácení a pád samotného nářadí. Trampolína se totiž za větru chová jako rogallo, silný vítr ji snadno zvedne a posune, převrátí, nebo odnese. Pro tyto účely se doporučuje buď nářadí včas uschovat na bezpečné místo, anebo pořídit tzv. fixační kolíky (kotvy).