Extrakce není jen trhání zubů

Určitě jste zažili ten pocit, když vám na zánovní, tedy skoro nový, světlý koberec vaše milované dítě vyklopilo kelímek borůvkového jogurtu, nebo jste vy sami si vyprázdnili šálek kávy tím samým směrem. Co teď? Ten flek nezmizí ani při drhnutí hadříkem se saponátem. Jste zoufalí. Co dělat? Zavolejte profesionály!

Na koberce i textílie

To se lehce řekne, ale co s tou skvrnou zmůžou? Zmůžou. Mají profesionální čistící techniku a na jejich straně je i chemie, respektive chemické čistící roztoky, které používají. Wismont s.r.o. jsou ti profesionálové. Nejsou jediní v Praze, a určitě nejsou jediní nikdy v ČR. Čím se liší od konkurence, jsou skvělé stroje a pečlivě vybíraná a odzkoušená kosmetika. Čištění se provádí následovně. Nejdříve se čištěný koberec pečlivě zbaví pevných nečistot pomocí silného vysavače. Když je koberec takto připraven, může začít samotné čištění koberce Wismont-cisteni. Jak bylo v úvodníku článku napsáno, přichází chvíle pro stroj Extraktor. To je stroj, který spojuje mokrý úklid, dá-li se to tak říci, se suchým, vysáváním. Základ extraktoru je silný vysavač. Mimo něj, je vybaven i čerpadlem, které vhání pod hubici vysavače, na koberec, speciální roztok. Ten roztok je pod speciální hubici rozstříknut na plochu koberce a pomocí kartáčů je vpraven do jeho vláken.

Jako nový

Po chvilce působení se extraktor přepne do režimu vysávání a téměř veškerou tekutinu z koberce, včetně nečistot, vysaje zpětně do sběrné nádoby. Chemikálie na čištění rozpouští všechny možné druhy nečistot. Má navíc antibakteriální a antistatické účinky. Výrobci chemikálii parfémují, takže po vyčištění koberce je v pokoji, kde čištění proběhlo příjemná vůně. A že čištění koberce proběhlo úspěšně, prozradí nejen pohled do míst, kdy byly, nevyčistitelné skvrny. Není po nich ani památka. Pokud chcete vidět na vlastní oči, kam se ty nečistoty poděly, nahlédněte do sběrné nádoby. Upozorňuji ale, že to je pohled jen pro silné povahy.