Opalovací krémy

Každý z nás určitě ví, že sluníčko je pro nás velice důležité, ale může také ublížit. Proto je potřeba svou kůži chránit výrobky, které jsou k tomu přímo určené. Jak ale poznat ten správný?
o   Mnoho lidí si myslí, že nejvhodnější a nejúčinnější jsou dětské krémy.
·        Nevěřte tomu.
·        Jsou opravdu určeny pro dětskou pokožku a jediná přidaná hodnota pro dospělého je vyšší cena.
o   Dalším mýtem je, že pokud jsme namazáni opalovacím krémem, už se nemůžeme spálit.
·        Opalovací krémy pouze toto riziko snižují.
·        A to jen o pouhou polovinu.
opalování ve vodě
Jestliže vyrazíme na sluníčko mezi jedenáctou a třetí hodinou odpolední, nezachrání nás před spálením sebelepší krém.Dalším problémem je koupání ve vodních tocích. Některé krémy se po vstupu do vody okamžitě smyjí a jsou proto vhodnější jen pro odpočinek na souši. Pokud chceme do vody, je lépe volit voděodolné krémy. Ale ani ty nevydrží na pokožce celý den. Účinky voděodolného krému se po vykoupání změní. Jeho ochranná vrstva se poměrně rychle smyje. Je tedy potřeba, aby se po každém vykoupání krém nanesl znovu. Ochrannou funkci může snížit i například to, že se zpotíme, nebo krém špatně uchováváme. Rozhodně se nedoporučuje ponechat krém na slunci. Jestliže nosíte na pláž termotašku, určitě do ní dejte i krém na opalování. Po příchodu domů bude váš krém nejspokojenější v lednici.
opalovací krém v písku

Co s načatým krémem?

Také se vám stává, že za léto nespotřebujete celou tubu krému? A jelikož máme tendenci šetřit, tak usoudíme, že dokud krásně voní a má stále stejnou konzistenci, určitě není zkažený a dá se i nadále používat.
·        Zkažený možná nebude.
·        Ale určitě ztratil své ochranné schopnosti.
Poznávacím znamením je symbol kelímku, který se nachází na etiketě. Číslo, které je tam napsané, uvádí trvanlivost v měsících. Obvykle je to nejméně půl roku od otevření. Některé krémy se ale dají používat i dva roky.